Mizele asociatiei noastre

Dragi copii si parinti,

ACS LIFEGAMES BUCURESTI este reflectia unei perioade acumulate ca jucator si arbitru de volei.

Pasiunea pentru volei si dragostea pentru copii se regasesc in antrenamentele special concepute pentru acestia. O echipa dinamica formata din antrenori tineri si talentati, depune toate eforturile pentru a coordona si desfasura cele mai interesante si inedite antrenamente.

In acest sens, prin proiectul national de educatie prin sport NOI SUNTEM CEI 3V: VIATA – VOLEI – VIITOR  ne propunem sa facem echipe cu copiii si parintii (sa initiem in volei scolari – fete si baieti cu varste intre 6-14 ani).

Mizele clubului nostrum sunt:

* Dezvoltarea sanatoasa si armonioasa a copiilor
* Cunoasterea si dezvoltarea posibilitatilor de miscare ale corpului
* Dezvoltarea capacitatii de comunicare si a spiritului de echipa
* Stimularea imaginatiei si a creativitatii
* Dezvoltarea si educarea calitatilor morale si de caracter

De asemenea, pasiunea pentru volei si dragostea pentru copii sunt strans legate de campania ”Mingi de volei in scoli” – creata pentru a sustine viitorul voleiului juvenil in Romania. Scopul acestei actiuni este ca mingile sa ajunga la cei ce iubesc si practica voleiul Ulterior, copiii cu aptitudini sportive deosebite si interesati de performanta sunt identificati si indrumati pentru a-si construi o cariera in volei.

Va astept cu drag,
Stefan Tolbaru

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *